...
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Файли » Kурсові та Дипломні роботи » фінанси

Бюджетна історія України (Курсова робота)
03.04.2010, 22:45
План
Вступ
1. Зародження фінансової системи в період утворення Київської Русі.
2. Польсько-литовська доба (XIV—XVI ст.)
3. Козацький період (XVI—XVIII ст.)
4. Бюджет України у складі бюджетної системи Росії в кінці XVIII – на початку XX ст.
5. Україна в 1917—1922 рр. XX ст.
6. Україна в складі Радянського Союзу (ЗО грудня 1922 р. — 15 липня 1990 р.)
7. Незалежна Україна від дня прийняття Декларації про Державний суверенітет України (з 16 липня 1990 р.)
Висновки
Використана література
Висновки
Бюджетна система – це сукупність бюджетів усіх рівнів, які врегульовані правовими нормами, і формуються на єдиних принципах під впливом державного устрою та адміністративно-територіального поділу країни.
Бюджетна система України у своєму розвитку пройшла тривалий період становлення, протягом якого відбувались зміни в її побудові відповідно до діючого на той час суспільно-економічного ладу та устрою держави. Під час поневолення та втрати державності Україна не мала можливості формувати власну, національну фінансово-бюджетну систему, що не сприяло розвитку і зміцненню бюджетних відносин на рівні окремих територій та держави в цілому.
Для України історично характерними є окремі періоди розвитку та становлення державності: зокрема утворення Київської Русі, Запорозької Січі, Української Народної Республіки, України як самостійної держави. Питання утворення держави прямо пов'язано із формуванням необхідних атрибутів державності, в тому числі армії, апарату управління, фінансової системи, грошової одиниці, податків і митних зборів, державної казни - державного фонду як спеціального загальнодержавного фонду публічних фінансів тощо.
Формування такого фонду пов'язано із виконанням функцій держави. З цією метою відповідно до державного та територіального устрою у кожній країні формується бюджетна система на відповідних засадах та принципах побудови.
У розвитку бюджетної системи України умовно можна виділити такі періоди її становлення:
 до 1990 року. Це досить тривалий і складний період розвитку бюджетної системи. Історичний аналіз розвитку державності свідчить, що у цей період Україна знаходилась у тій чи іншій залежності або поневоленні іншою державою, що не сприяло розвитку та становленню національної бюджетної системи.
 1991-2001 рр. Це період відновлення Української державності, її становлення і утвердження як суб'єкта міжнародного права. У цих умовах відбувається формування основних засад державності, створення її атрибутів, наповнення новим змістом функцій країни із статусом незалежності. На цій основі відбувається процес оновлення фінансово-бюджетних відносин і початок реформування засад та принципів побудови бюджетної системи України.
 з 2001 року. Це період відліку і запровадження нових засад та принципів реформування і розвитку національної бюджетної системи. Відбувається формування засад організації бюджетного процесу з урахуванням здійснення економічних реформ, запровадження нових форм і методів державного регулювання суспільно-економічних процесів та формування більш прогресивних і прозорих міжбюджетних відносин, спрямованих на стимулювання, зміцнення окремих територій і економіки в цілому. У цей період побудова бюджетної системи відбувається відповідно до положень та правових норм Бюджетного кодексу України та з урахуванням вимог і стандартів бюджетного законодавства у країнах ЄС.[2]
стор. 39

Замовити роботу
Категорія: фінанси | Додав: admin_vitalya
Переглядів: 537 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайту
Категорії
Право [179]
Психологія [200]
Педагогіка [140]
Економіка підприємства [36]
Бугалтерський облік [200]
Медицина [40]
культурологія релігія [76]
менеджмент_маркетинг [102]
міжнародні відносини [10]
соціологія [11]
політикономія_політологія [36]
програмування_інформатика [128]
філософія [63]
фінанси [156]
банківська справа [59]
інші [276]
Хмара тегів
Вхід на сайт
Пошук