...
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Файли » Kурсові та Дипломні роботи » фінанси

Бюджетна політика (Курсова робота)
03.04.2010, 22:46
Зміст
Вступ 3
1. Сутність бюджетної політики держави 11
2. Основні напрями бюджетної політики України 15
3. Розвиток бюджетної системи та політики на сучасних етапах 30
Висновки 36
Використана література 39

Висновки
• відсутність концепції та стратегії розвитку бюджетної системи та реформування бюджетного процесу;
• неврегульованість правових питань і відсутність дієвого законодавчого поля з організації та функціонування бюджетних відносин;
• високий рівень централізації;
• низький рівень фінансово-бюджетного планування, невідповідність між зобов’язаннями, видатками та джерелами фінансування;
• хаотичний, непослідовний і непередбачуваний розвиток системи міжбюджетного фінансування;
• відсутність стимулів до підвищення обсягів власних надходжень;
• передумови до накопичення бюджетної заборгованості;
• розподіл фінансових ресурсів за принципом «від досягнутого»;
• прогресивне і неупереджене зростання податкової заборгованості;
• відсутність належного рівня фінансово-бюджетної культури і відповідальності учасників бюджетного процесу.
Через недосконалість бюджетного законодавства постійно відбувалися зміни бюджетних правових норм і правил бюджетного регулювання. Відсутність стабільності та постійні зміни правил бюджетного процесу стали початком формування незбалансованих бюджетів. Починаючи з 1994 року, за таких умов як результат і наслідок неузгоджених фінансово-бюджетних рішень відбувається процес формування міжбюджетної заборгованості. Її обсяг до введення Бюджетного кодексу досяг понад 2 млрд. грн.
Ухвалення 28 червня 1996 року Конституції України як основного Закону України стало основою і вимогою вдосконалення принципів побудови бюджетної системи, розвитку міжбюджетних відносин і здійснення бюджетної реформи в Україні.
Україна як суверенна і незалежна держава є унітарною. Систему адміністративно-територіального устрою України складають Автономна Республіка Крим, області, райони, міста, райони в містах, селища та села. Адміністративно-територіальний поділ України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території, поєднання централізації і децентралізації у здійсненні державної влади, збалансованості соціально-економічного розвитку регіонів.
Державний устрій та адміністративно-територіальний поділ України є основою для формування бюджетного устрою. Бюджетний устрій передбачає організацію, принципи побудови і структуру бюджетної системи та взаємозв’язок усіх ланок бюджетної системи в процесі забезпечення виконання єдиної загальнодержавної фінансово-бюджетної політики.
Бюджетний устрій є складником державного устрою і спрямований на організацію та забезпечення виконання загальнодержавних функцій. Він передбачає формування національної бюджетної системи з метою організації бюджетного процесу і забезпечення регулювання та контролю за рухом публічних фінансових ресурсів.
Другий етап завершився формуванням засад і принципів побудови національної бюджетної системи і став початком наступного етапу реформування – третього.
Відповідно до статті 95 Конституції України бюджетна система має будуватися на засадах справедливого та неупередженого розподілу суспільного багатства між громадянами і територіальними громадами. Для забезпечення повноцінного виконання 92, 95, 132, 142, 143 та інших статей Конституції України Верховна Рада України 21 червня 2001 року ухвалила Бюджетний кодекс України.
Згідно з Бюджетним кодексом бюджетна система України складається з державного бюджету та місцевих бюджетів. Вона побудована з урахуванням економічних відносин, державного й адміністративно-територіального устрою та врегульована нормами права.
стор. 39

Категорія: фінанси | Додав: admin_vitalya
Переглядів: 429 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайту
Категорії
Право [179]
Психологія [200]
Педагогіка [140]
Економіка підприємства [36]
Бугалтерський облік [200]
Медицина [40]
культурологія релігія [76]
менеджмент_маркетинг [102]
міжнародні відносини [10]
соціологія [11]
політикономія_політологія [36]
програмування_інформатика [128]
філософія [63]
фінанси [156]
банківська справа [59]
інші [276]
Хмара тегів
Вхід на сайт
Пошук