...
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Файли » Kурсові та Дипломні роботи » фінанси

Фінансові аспекти тіньової економіки (Курсова робота )
11.04.2010, 13:04
План.
ВСТУП
РОЗДІЛ І. ОСОБЛИВОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ТІНЬОВОЇ ЕКОНОМІКИ.
1.1 ЕКОНОМІЧНА ПРИРОДА ТІНЬОВОЇ ЕКОНОМІКИ.
1.2 СТРУКТУРНІ СКЛАДОВІ ТІНЬОВОЇ ЕКОНОМІКИ.
1.3 ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ТІНЬОВОЇ ЕКОНОМІКИ В РІЗНИХ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМАХ.
РОЗДІЛ ІІ. ОЦІНКА ФІНАНСОВИХ АСПЕКТІВ ФУНКЦІОНУВАННЯ ТІНЬОВОЇ ЕКОНОМІКИ. 18
2.1 АНАЛІЗ ЯКІСНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ РОЗВИТКУ ТА ОСНОВНІ ДЖЕРЕЛА ЖИВЛЕННЯ ВІТЧИЗНЯНОЇ ТІНЬОВОЇ ЕКОНОМІКИ.
2.2 ОЦІНКА МЕХАНІЗМУ ПОШИРЕННЯ ВПЛИВУ „ЧОРНИХ” ЕКОНОМІЧНИХ СТРУКТУР НА ФОРМУВАННЯ ФІНАНСОВИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ.
2.3 ЕКСПЕРТНО-АНАЛІТИЧНІ ОЦІНКИ МАСШТАБІВ СУЧАСНОЇ ТІНЬОВОЇ ЕКОНОМІКИ
РОЗДІЛ ІІІ. НАПРЯМКИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ЗАКОНОДАВЧОЇ СТРАТЕГІЇ ТА МЕХАНІЗМИ ВПЛИВУ ДЕРЖАВИ НА ОБМЕЖЕННЯ ПРОЦЕСІВ ТІНЬОВОЇ ЕКОНОМІКИ 43
3.1 ПРОБЛЕМАТИЧНИЙ ХАРАКТЕР ПРАВОВИХ ЧИННИКІВ СПРИЯННЯ РОЗВИТКУ ПРОЦЕСІВ ТІНІЗАЦІЇ ЕКОНОМІК УКРАЇНИ.
3.2 ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ БОРОТЬБИ З ПОШИРЕННЯМ ТІНЬОВОЇ ЕКОНОМІКИ, ПРОВЕДЕННЯ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОЇ ПОЛІТИКИ ЩОДО ОКРЕМИХ СЕКТОРІВ ТА СУБ’ЄКТІВ ТІНЬОВОЇ ЕКОНОМІКИ.
ВИСНОВОК
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ДОДАТКИ

Висновок
Прояви “тіньової” економічної діяльності спостерігаються майже на всіх етапах організації і здійснення господарювання, мають свої специфічні особливості, що обумовлює зважений диференційований підхід до вирішення проблем “детінізації”, актуалізує необхідність удосконалення комплексу господарсько-правових, адміністративно-правових і кримінально-правових способів, спрямованих на запобігання “тінізації” економіки.
Висвітлюючи криміногенно-відтворювальні, антисоціальні джерела “тіньової” економіки, варто наголосити, що згубні наслідки поширення цього феномену вимагають подальшого підвищення рівня організаційних та практичних заходів усіх державних органів щодо запобігання та протидії організованій злочинності й корупції.
Для запобігання “тінізації” економіки при безпосередньому здійсненні господарської діяльності необхідно:
удосконалити механізм кредитування та систему відкриття розрахункових рахунків;
розробити методику контролю і виявлення недержавних фінансових фондів і компаній, створених на комерційній основі і діючих з метою залучення коштів у “тіньовий” обіг.
Крім того, у сфері приватизації необхідно удосконалити діючі методики оцінок приватизованого майна; сформувати комп’ютерні бази даних, що характеризують стан приватизаційного процесу, а також рух приватизованого майна.
Головним завданням удосконалення податкового законодавства є його кодифікація та уніфікація з метою посилення гарантій фізичним та юридичним особам при оподаткуванні. Досвід більш ніж 100 країн світу свідчить, що оптимальним є рівень оподаткування, який складає від 19,2 % до 42,8 % валового внутрішнього продукту.
Таким чином, підсумовуючи вищевикладене, можна дійти висновку, що “тіньова” економіка в Україні є результатом порушення паритетності розвитку окремих сфер, розбалансованості інтересів суб’єктів економічних відносин, відсутності мотивації ринкової поведінки, що виникли внаслідок неадекватності методів здійснення реформ і боротьби з цим явищем.
З метою розв’язання проблеми “детінізації” економіки України слід здійснити ряд заходів. Зокрема, на наш погляд, необхідно прискорити прийняття:
Податкового кодексу України, проект якого передбачає зниження податкового тиску;
Закону України “Про запобігання легалізації коштів, здобутих злочинним шляхом”, який унеможливить використання коштів, отриманих внаслідок здійснення “тіньової” економічної діяльності;
Закону України “Про боротьбу з корупцією” (у новій редакції), в якому передбачається розширення переліку суб’єктів корупційних діянь та встановлюється більш жорстка відповідальність за корупційні дії осіб, уповноважених на виконання державних функцій.
На нашу думку, необхідно розробити та прийняти ряд законів України, зокрема:
“Про “детінізацію” економіки”, передбачивши в ньому, зокрема, систему заходів щодо посилення ролі держави в економічних процесах;
“Про кредит”, в якому чітко визначити механізм кредитування та систему відкриття рахунків з метою подальшого запобігання витоку грошових коштів до “тіньового” сектору економіки України та за кордон.
стор.62

Категорія: фінанси | Додав: admin_vitalya
Переглядів: 339 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайту
Категорії
Право [179]
Психологія [200]
Педагогіка [140]
Економіка підприємства [36]
Бугалтерський облік [200]
Медицина [40]
культурологія релігія [76]
менеджмент_маркетинг [102]
міжнародні відносини [10]
соціологія [11]
політикономія_політологія [36]
програмування_інформатика [128]
філософія [63]
фінанси [156]
банківська справа [59]
інші [276]
Хмара тегів
Вхід на сайт
Пошук