...
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Файли » Kурсові та Дипломні роботи » міжнародні відносини

ІНТЕГРАЦІЯ СХІДНОЇ АЗІЇ ПОРІВНЯНО З ІНТЕГРАЦІЄЮ ЄС (курсова робота)
04.04.2010, 21:12
ПЛАН
Вступ
2. Порівняння Фреда Бергстена
3. Зростання внутрішньої регіональної торгівлі
в Східній Азії
5-2. Китайські компанії та їх мережі за кордоном
5-2-1. Китайські компанії за кордоном: їх протяжність, швидкість та гнучкість
5-2-2. Бамбукова мережа закордонних китайських компаній у межах Азії
6. Анкетний метод дослідження Малайзії та Таїланду,
проведений автором
7. Внутрішня східноазіатська торгівля
і японські компанії
8. Висновок
Східноазіатська інтеграція (типу АКПСА) у багатьох аспектах відзірняється від інтеграції типу ЄС. Відмінності можна згрупувати таким чином:

Європа Порівняння Східна Азія (АКПСА)
Інтеграція де-юре Основна особливість Інтеграція де-факто
Жорстка Організація Вільна
Політика Рушійна сила Ринок
Ведуча Роль уряду Сприятлива
Невід’ємна, стала Концепція спільноти Невластива, слабка
Мала Відмінність політичної системи Велика
Розвинуті країни Члени Країни, що розвиваються
Уряди Промоутери інтеграції Головна мережа (особливо японських фірм)
Збільшується Інтрарегіональна торгівля Зростає
Мала Інтрарегіональне розходження в доходах Велика
Небагато Неформальні додаткові бізнес-стосунки Багато
Відносно закрита Регіоналізм Відносно відкрито
Обширна Прибутки від вільної торгівлі Велика
Так Присутність ЄС Так

Незважаючи на відмінності чи труднощі, інтрарегіональна торгівля у Східній Азії зросла. Яким чином? Різноманітні нові дані статті підтримують думку про те, що японські мультинаціональні компанії відіграють значну роль як промоутери інтеграції де-факто в Східній Азії, особливо Південно-Східній Азії, хоча Сінгапур як серцевина АКПСА є важливим у різних аспектах. Крім цього, є масові потоки FDI з Японії, що збільшують місцеве виробництво з допомогою японських фірм-трансплантантів, залучення японських підприємств малого і середнього бізнесу, зміни в оцінці японських відносних переваг, азіатські місцеві стимули і власні зусилля. Доречною є також співпраця з корейськими фірмами. Азіатська мережа Samsung, наприк-лад, тісно пов’язана з японськими багато¬національними компаніями.
Якщо відбувається переміщення японсь¬ких МНК, то здійснюється їх вертикальний і горизонтальний зв’язок. У локалізації управління Японія відстає від інших пере¬дових країн, як показало моє опитування в Малайзії, Таїланді, Німеччині та США. Японські підприємства малого і середнього бізнесу є також промоутерами інтеграції де-факто.
Країни Південно-Східної Азії заохочують японські та інші компанії МНК проводити операції в межах їхніх кордонів і таким чином втілюють регіональну систему виробництва головної мережі управління. Міжнародні мережі, недоступні в Європі, ускладнюються, переплітаються і накладаються, роблячи інтеграцію де-факто глибокою і єдиною в своєму роді. Динаміка ринку функціонує добре, особливо у Східній Азії. Все, що потрібно зробити в країнах, що розвиваються, Східної Азії – це запустити мережу. Тоді мережа починає працювати під контролем головної мережі управління, як, наприклад, літакобудування розпочинається лише під контролем командування польотами. Країна, що розвивається, піднімається за рахунок того, хто її «піднімає» («елеватора»), досягаючи високого економічного зростання і експансії експорту всередині самої мережі виробництва – головної мережі управління. Модель «елеватора» працює добре.
Моє власне опитування менеджерів японських компаній показало, що філії іноземних промисловостей розташовані поряд у Південно-Східній Азії. Внутрішнє забезпе¬чення стає можливим за підтримки іноземних філій, які дають можливість для створення внутрішніх об’єднань (кластерів). Південно-Східна Азія діє як країна з високим рівнем обігу. Основні предмети імпорту з Японії чи інших місць перетворюються в предмети експорту місцевими філіями іноземних компаній. Економіка з високим рівнем обігу відповідає моделі (Plug-In) – застосування головної мережі управління у виробничій сфері. Взаємним поставкам продукції серед країн Східної Азії сприяють переважно філії японських компаній під керівництвом головної мережі, не шукаючи майбутнього в ЄС.
На завершення – різноманітні нові дані, включаючи моє власне дослідження, підтверджують, що економічній інтеграції де-факто в Східній Азії, особливо в Південно-Східній Азії, значно сприяють японські філіальні компанії. І навпаки, інтеграція де-юре підтримується політичними ініціативами і нав’язується урядами
стор. 35

Категорія: міжнародні відносини | Додав: admin_vitalya
Переглядів: 520 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайту
Категорії
Право [179]
Психологія [200]
Педагогіка [140]
Економіка підприємства [36]
Бугалтерський облік [200]
Медицина [40]
культурологія релігія [76]
менеджмент_маркетинг [102]
міжнародні відносини [10]
соціологія [11]
політикономія_політологія [36]
програмування_інформатика [128]
філософія [63]
фінанси [156]
банківська справа [59]
інші [276]
Хмара тегів
Вхід на сайт
Пошук