...
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Файли » Kурсові та Дипломні роботи » Право

Роль ОВС в провадженні із застосуванням адміністративно-попереджувальних і запобіжних заходів (КУРСОВА РОБОТА)
09.04.2010, 00:27
Зміст
ВСТУП
1. Поняття та види адміністративно-попереджувальних та запобіжних заходів
2. Характеристика адміністративно-попереджувальних та запобіжних
заходів
3. Компетенція ОВС і дільничих інспекторів міліції по застосуванню адміністративно-попереджувальних і запобіжних заходів
ВИСНОВОК
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА

ВИСНОВОК
Сказане дозволяє визначити запобіжний захід як ґрунтоване на законі примусове припинення діянь, які мають ознаки адміністративного правопорушення, а в окремих випадках — кримінальна правовий характер, спрямоване на недопущення шкідливих наслідків протиправної поведінки, забезпечення провадження в справі про адміністративне правопорушення і притягнення винного до адміністративної, а в особливих випадках — до кримінальної відповідальності. Запобіжні заходи застосовуються міліцією з метою припинення порушення правових норм (адміністративна провина, злочин, об'єктивно протиправне діяння), запобігання вчиненню нових правопорушень, створення умов для подальшого притягнення винних до відповідальності, усунення шкідливих наслідків правопорушення й відновлення попереднього правомірного стану.
Можна виділити три стадії провадження із застосуванням запобіжних заходів та адміністративно-попереджувальних заходів:
1) розв'язання питання про застосування запобіжних чи адміністративно-попереджувальних заходів;
2) застосування цих заходів і його процесуальне оформлення;
3) оскарження застосування зазначених заходів.
При цьому слід мати на увазі, що для заходів припинення, які законодавець визначає як заходи забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення, процесуальним документом є протокол про застосування заходів, або факт такого застосування слід відбити в протоколі про адміністративне правопорушення чи затримання.
Запобіжні заходи, застосовувані міліцією, можна розділити на дві групи, першу, значнішу, становлять заходи загального характеру, до них належать вимоги до громадянина й державного службовця припинити протиправні дії, адміністративне затримання, вилучення речей і документів, огляд і т. ін. заходи цієї групи є важливим інструментом діяльності міліції.
До другої групи належать спеціальні заходи припинення. До них звертаються тільки тоді, коли інакше припинити протиправну поведінку неможливо, тобто коли інші заходи адміністративно-примусового характеру бажаних результатів не дали. Систему цих заходів становлять заходи фізичного впливу, спеціальні засоби і застосування зброї. Такі заходи застосовують, як правило, тільки після попередження про намір їх застосувати і за суворого дотримання вимог законодавства.
Застосування запобіжних заходів органами міліції здійснюється тільки на підставі норм чинного законодавства, з дотриманням вимог законності, яке забезпечується систематичним контролем з боку вищих органів міліції та посадових осіб за їх застосуванням, прокурорським наглядом, правом адміністративного й судового оскарження, низкою організаційних заходів тощо.

стор.30

Категорія: Право | Додав: admin_vitalya
Переглядів: 448 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайту
Категорії
Право [179]
Психологія [200]
Педагогіка [140]
Економіка підприємства [36]
Бугалтерський облік [200]
Медицина [40]
культурологія релігія [76]
менеджмент_маркетинг [102]
міжнародні відносини [10]
соціологія [11]
політикономія_політологія [36]
програмування_інформатика [128]
філософія [63]
фінанси [156]
банківська справа [59]
інші [276]
Хмара тегів
Вхід на сайт
Пошук