...
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Файли » Kурсові та Дипломні роботи » банківська справа

Кредитні відносини комерційних банків з індивідуальними позичальниками
03.04.2010, 01:10
ПЛАН
Вступ
Розділ І. Теоретичні основи організації кредитних відносин банків з індивідуальними позичальниками.
1.1. Суть, необхідність кредиту і його роль в умовах ринкової економіки.
1.2. Основні принципи і умови кредитування комерційними банками індивідуальних позичальників.
1.3. Особливості кредитних відносин банків із фізичними особами
Розділ ІІ. Аналітична оцінка кредитних відносин банків з індивідуальними позичальниками в умовах переходу до ринку.
2.1. Кредитна політика комерційних банків з індивідуальними позичальниками.
2.2. Діючий порядок видачі та погашення банківського кредиту.
2.3. Оцінка кредитної діяльності комерційних банків України
Розділ ІІІ. Кредитний ризик та шляхи удосконалення кредитних відносин банків з індивідуальними позичальниками.
3.1. Суть і методи управління кредитним ризиком.
3.2. Методика оцінки кредитоспроможності комерційними банками індивідуальних позичальників.
3.3. Робота банків з проблемними кредитами та шляхи удосконалення кредитних відносин з індивідуальними позичальниками.
Висновки і пропозиції
Список використаної літератури:

ВИСНОВКИ І ПРОПОЗИЦІЇ

Кредит відіграє важливу роль в економіці України, особливо у період становлення в ній ринкової інфраструктури та здійснення структурної перебудови економіки. Він сприяє прискоренню роздержавлення власності, допомагає швидшому перерозподілу грошових коштів, що дає можливість у стислі строки здійснити переорієнтацію виробництва й оздоровити економіку.
Зміни ролі кредиту в немалій степені пов'язані з розширенням сфери кредитних відносин з розвитком методів кредитування і управління кредитом.
Подальше розширення сфери застосування кредиту, а також вдосконалення управління кредитом будуть супроводжуватися підвищенням його ролі в житті суспільства.
Відмітимо деякі направлення, в яких проявляється вплив кредиту:
• перерозподіл матеріальних ресурсів в інтересах розвитку виробництва і реалізації продукції за допомогою операцій по наданню позик і залученню коштів юридичних 5 фізичних осіб;
• вплив на безперервність процесів відтворення шляхом надання позик;
• участь в розширенні виробництва, у тому числі за допомогою видачі позичених коштів на збільшення основних фондів, виконання лізингових операцій, тощо;
• економне використання позичальником як власних, так і позичених коштів;
• прискорення отримання користувачами товарів, послуг, житла (за рахунок наданих позичених коштів);
• регулювання випуску в оборот і вилучення з обороту готівкових коштів на основі застосування кредиту і забезпечення безготівкового грошового оберту платіжними засобами.
Отже, розкриваючи основні питання дипломної роботи ми дослідили теоретичні і практичні аспекти організації кредитних відносин комерційних банків з індивідуальними позичальниками в сучасних умовах. Все це дозволило зробити висновки і пропозиції.
1. Комерційні банки кредитують позичальників переважно на короткотерміновий період. Інвестиційна складова в кредитному портфелі комерційних банків складає біля 6%.
Комерційним банкам, які здійснюють довгострокове кредитування та інвестиційну діяльність необхідно забезпечити надання: державних гарантій, джерелом яких міг би бути "бюджет розвитку", податкових пільг.
2. Суб'єктами кредитних відносин є переважно юридичні особи, обсяги кредитів фізичним особам, в тому числі підприємцям не перевищує 5% від загальної суми виданих кредитів.
Тому особливу увагу слід приділити розвитку споживчого кредитування –іпотечне кредитування, надання позичок на придбання товарів та інше.
3. Динаміка розподілу загальної суми виданих кредитів між державними, акціонерними та приватними підприємствами свідчить про пріоритетність підприємств недержавної форми власності. Це пояснюється з однієї сторони, абсолютним скороченням кількості державних підприємств, а з іншої – державні підприємства є досить інертними щодо вибору і здійснення своєї виробничої політики і досить залежні від бюджетної кризи, тобто від нестабільних бюджетних джерел фінансування. Ось чому основними суб'єктами кредитування комерційних банків є приватні та колективні підприємства, сумарна частка заборгованості яких склала у 2000 році 88,1%.
4. За останній період банки віддають перевагу в кредитуванні промисловості та торгівлі. Частка цих галузей у загальному обсязі позик становить відповідно 40,1% і 36,6%. Якщо такі пріоритети в кредитуванні торгівлі пояснюються реальною кругооборотністю, тобто і швидкістю обороту капіталу, то кредитування промисловості пояснюється, як мінімум, двома групами причин: по–перше, кредитування державних промислових та сільськогосподарських підприємств під гарантію уряду і, по–друге, підтримкою власних товаровиробників, продукція яких користується ринковим попитом.
З метою скорочення в обігу та збільшення на цій підставі обсягів кредитування комерційними банками, а також із метою подолання кризи платежів потрібно розвивати переоблік Національним банком України векселів своїх клієнтів комерційним банкам здійснювати операції авалю і доміциляції векселів; запровадити ліцензування Національним банком України емісії векселів комерційними банками.
Завершити формування банку даних сумнівних позичальників. Створити реєстр закладеного майна і гарантій, що дасть змогу запобігти подвійній заставі того самого майна.
Отже, розвиток кредитних відносин банків з індивідуальними позичальниками – це питання не тільки економічне, а й політичне і соціальне. Крім необхідної економічної і політичної стабілізації; воно потребує також модернізації форм і методів кредитування, вдосконалення процентної політики та умов надання і погашення кредитів, використання досвіду закордонних країн з ринковою економікою.
Кредит – це міцний механізм економічного управління розвитку економіки кожного суб'єкта кредитування і держави в цілому.
стор. 103
Категорія: банківська справа | Додав: admin_vitalya
Переглядів: 292 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайту
Категорії
Право [179]
Психологія [200]
Педагогіка [140]
Економіка підприємства [36]
Бугалтерський облік [200]
Медицина [40]
культурологія релігія [76]
менеджмент_маркетинг [102]
міжнародні відносини [10]
соціологія [11]
політикономія_політологія [36]
програмування_інформатика [128]
філософія [63]
фінанси [156]
банківська справа [59]
інші [276]
Хмара тегів
Вхід на сайт
Пошук