...
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Файли » Kурсові та Дипломні роботи » банківська справа

Теоретичні засади діючої практики механізму порядку видачі та погашення позик комерційних банків.
03.04.2010, 15:51
План
Розділ 1. Теоретичні засади здійснення банками кредитних операцій
1.1. Необхідність та економічна сутність кредиту.
1.2. Форми та види банківського кредиту.
1.3. Принципи кредитування на яких базується банківське кредитування.
1.4. Світовий досвід удосконалення управління банківським кредитуванням.
Висновки
Розділ 2. Аналіз діючої практики порядку видачі та погашення кредитів банків.
2.1. Кредитний портфель банків України: аналіз стану та динаміки кредитних операцій в загальних активах банків.
2.2. Порядок видачі та погашення позик комерційних банків.
2.3. Моніторинг за виконанням умов кредитного договору.
Висновки
Розділ 3. Шляхи та методи удосконалення порядку видачі та погашення банківських кредитів.
3.1. Кредитний ризик і його вплив на процес банківського кредитування.
3.2. Кредитні бюро, та їх вплив на процес банківського кредитування.
3.3. Створення резервів під кредитні операції банків.
3.4. Напрямки удосконалення системи державного регулювання банківського кредитування.
Висновки
Висновки.
Література

Висновки
1. Причиною виникнення кредиту була необхідність одного товаровиробника продати свій товар, а покупця – купити його, коли він ще не отримав гроші за свій товар. З розвитком суспільного відтворення з’явилося чимало інших чинників, що зумовлюють необхідність кредиту. Центральне місце серед них посідає коливання потреб у коштах і джерелах їх формування, які виникають у юридичних і фізичних осіб та держави. Сутність кредиту полягає не в масі позиченої вартості, а в тих економічних відносинах, які виникають у зв’язку з рухом вартості на засадах зворотності і платності.
2. Основними принципами кредитування є : цільове спрямування позички; строковість позички; поверненість кредитору позиченої вартості; забезпеченість позички і платність користування позиченими коштами.
3. Під формою кредиту слід розуміти найбільш загальний прояв його сутності, що не зачіпає внутрішньої структури кредиту і не пов’язаний з конкретною характеристикою її окремих елементів. З цих позицій правомірно виділяти дві форми кредиту – грошову та товарну, які тісно пов’язані між собою і є двома сторонами вартісної форми кредиту.
4. Сутність кредиту конкретизують окремі елементи кредитних відносин. Це об’єкти та суб’єкти кредиту. Об’єктом кредиту є та вартість, яка передається в позичку одним суб’єктом іншому. Суб’єкти кредиту - це кредитори і позичальники. Взяті разом, ці елементи створюють структуру кредиту.
5. Основними видами кредиту є : комерційний, банківський, державний, міжнародний, виробничий, споживчий.
6. Виникає багато розбіжностей у кількості функцій кредиту. Різні дослідники визначають різну кількість цих функцій, але загальновизначеною є функція перерозподілу вартості через механізм кредитування; контрольно-стимулююча; функція капіталізації вільних грошових доходів.
7. Забезпеченість полягає в тому, що кредитор при наданні позички мусить вжити додаткових заходів щодо гарантування повернення позички у визначені строки. Додатковими ці заходи є відносно принципів цільового спрямування та строковості позички, які за своєю сутністю сприяють поверненню позички. Але цього "сприяння" часто виявляється недостатньо, і позички повертаються не своєчасно, не в повному обсязі чи взагалі не повертаються. Захисту кредитора від неповернення боргу неплатоспроможним позичальником і слугує принцип забезпеченості позичок. Основним (первинним) забезпеченням кредиту є поточна і майбутня фінансова стабільність та прибутковість позичальника, а також доходи від проекту, який позичальник має намір профінансувати. В разі якщо якість кредитного проекту не відповідає вимогам Банку, то він може відмовити у фінансуванні такого проекту, навіть якщо позичальник запропонує ліквідну заставу (вторинне забезпечення).
8. Проведене дослідження аналізу динаміки змін кредитного портфеля банків України за період з 01.01.2001 року по 01.10.2006 рік показав, що він мав найбільшу питому вагу в структурі загальних активів (не скоригованих на резерви за активними операціями) і в середньому щорічно це зростання становило більше 40% від суми загальних активів. Абсолютний приріст цього показника за період з 01.01.2001 року порівняно з 01.01.2005 року склав 101 631 млн. грн., або 255%. Тенденція збільшення частки кредитного портфеля в загальних активах виявлено в першому півріччі 2006 року. Відсоток кредитного портфеля на 01.01.2006 року збільшився порівняно з 01.01.2005 роком на 1.4 % (з 68.7% по 70.1%). На 01.10.2006 року відсоток кредитного портфеля в загальних активах банків склав 76.4%. Абсолютний приріст кредитного портфеля за дев’ять місяців 2006 року склав 30 671 млн. грн., або 19.6%. Але надмірно високе значення показника питомої кредитного портфеля в структурі активів не завжди є свідченням орієнтації комерційного банку переважно на кредитні операції. Іноді це може бути і наслідком істотних фінансових негараздів у банківській установі (наприклад, у разі, коли більшість кредитів сумнівні до повернення, а всі ліквідні активи вже витрачено на виконання платіжних вимог клієнтів). Дуже мала частка кредитів у структурі активів може свідчити про домінування в ній не міжбанківських кредитів і державних цінних паперів, а основних засобів, дебіторської заборгованості, нарахованих, але не отриманих доходів чи інших складових, які не приносять банку прибутку. Аналіз структури кредитного портфеля за напрямками кредитування за період з 01.01.2001 року по 01.10.2006 рік (дев’ять місяців), показав, що основна частка кредитного портфеля українських банків була сконцентрована в портфелі кредитів, наданих суб’єктам господарювання. При цьому більшу частину кредитів склали довгострокові кредити. За дев’ять місяців 2006 року їх відсоток склав більше 50% від кредитного портфеля. За той же період зросла частка кредитів наданих фізичним особам. Абсолютний приріст цих кредитів з 01.10.2006 року порівняно з 01.01.2005 роком склав 47 209 млн. грн., або в 4 рази . Аналіз частки довгострокових кредитів у кредитному портфелі банків України показав, що в 2006 році (дев’ять місяців) відсоток цих кредитів в кредитному портфелі склав більше 50%, а питома вага довгострокових кредитів, наданих суб’єктам господарювання склала більше 30%.
9. Виходячи з проведеного аналізу ми бачимо, що за період із 01.01.2001 р. порівняно з 01.10.2006 р. зростання чистих активів українських банків забезпечувалося в основному за рахунок зростання кредитного портфеля юридичних і фізичних осіб (середньорічний темп його зростання становив понад 50%). Унаслідок питома вага кредитного портфеля в чистих активах банків за вищезгаданий період збільшилася і за станом на 01.01.2006р. становила понад 70%. Починаючи з 2001 року щорічне зростання кредитного портфеля банків перевищувало 40%. У світові практиці темпи зростання цього показника понад 17% за рік прийнято вважати "кредитним бумом".
10. За станом на 01.10.2006 року основна маса кредитних вкладень українських банків була сконцентрована в портфелі кредитів, наданих суб’єктам господарювання. Частка кредитів, наданих фізичним особам, за останні 6 років(період з 01.01.2001 рік по 01.10.2006 рік) зросла у 65 раз.
стор. 120

Категорія: банківська справа | Додав: admin_vitalya
Переглядів: 372 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайту
Категорії
Право [179]
Психологія [200]
Педагогіка [140]
Економіка підприємства [36]
Бугалтерський облік [200]
Медицина [40]
культурологія релігія [76]
менеджмент_маркетинг [102]
міжнародні відносини [10]
соціологія [11]
політикономія_політологія [36]
програмування_інформатика [128]
філософія [63]
фінанси [156]
банківська справа [59]
інші [276]
Хмара тегів
Вхід на сайт
Пошук