...
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Файли » Kурсові та Дипломні роботи » Бугалтерський облік

Порядок складання фінансової звітності на прикладі ВАТ СКЗ (ДИПЛОМНА РОБОТА )
05.04.2010, 23:20
ЗМІСТ
ВСТУП 3
1. ЕКОНОМІЧНА СУТНІСТЬ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ 6
1.1. Огляд літературних джерел 6
1.2. Призначення, склад і вимоги до складання фінансової звітності 9
1.3. Характеристика основних форм фінансової звітності 23
2. ОРГАНІЗАЦІЯ ОБЛІКУ І ПОРЯДОК СКЛАДАННЯ ЗВІТНОСТІ В ВАТ „СЛОВ’ЯНСЬКИЙ КОМБІКОРМОВИЙ ЗАВОД” 39
2.1. Коротка характеристика підприємства 39
2.2. Оцінка організації бухгалтерського обліку на підприємстві 41
2.3. Порядок складання фінансової звітності на підприємстві 48
3. АНАЛІЗ ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВАТ „СЛОВ’ЯНСЬКИЙ КОМБІКОРМОВИЙ ЗАВОД” ПО ДАНИМ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ 64
3.1. Задачі і методика аналізу фінансово-господарської діяльності 64
3.2. Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства 77
4. ОБҐРУНТУВАННЯ ПРОПОЗИЦІЙ ПО УДОСКОНАЛЕННЮ СИСТЕМИ ОБЛІКУ НА ПІДПРИЄМСТВІ 94
4.1. Автоматизація облікового процесу 94
4.2. Вдосконалення фінансової і облікової політики 99
ВИСНОВКИ 106
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 110
Д О Д А Т К И 113

ВИСНОВКИ
В процесі роботи над темою дослідження були вивчені теоретичні аспекти формування фінансової звітності, розглянуто призначення та склад фінансової звітності підприємства, та дана характеристика кожної форми звітності. Практична частина дипломної роботи містить коротку характеристику підприємства ВАТ „Слов’янський комбікормовий завод”, а також тут була дана оцінка системи обліку аналізуємого підприємства і проаналізований порядок складання бухгалтерського балансу, звіту про фінансові результати, звіту про рух грошових коштів і звіту про власний капітал. Для вивчення порядку складання фінансової звітності на підприємстві був використаний умовний приклад, який включає основні характерні операції, зв’язані з діяльністю ВАТ „СКЗ”. В третій частині розглянуті методологічні та практичні аспекти аналізу фінансового стану підприємства на базі фінансової звітності ВАТ „Слов’янський комбікормовий завод”.
При оцінці системи обліку на підприємстві були вивчені облікова політика, методи ведення бухгалтерського обліку і методика складання звітності, що відповідають чинному законодавству і П(С)БО.
Основним джерелом для аналізу фінансового стану послужив бухгалтерський баланс підприємства і звіт про фінансові результати..
Аналіз містив у собі наступні етапи:
- аналіз фінансової структури балансу;
- горизонтальний і вертикальний аналіз;
- розрахунок показників.
Аналіз фінансового стану починався з його загальної оцінки за даними балансу шляхом складання згрупованого нетто (активу) і балансу для визначення кредитоспроможності і ліквідності підприємства. Отриманий результат показав реальну вартість майна підприємства. Реальна оцінка активів і пасивів підприємства необхідна, насамперед, банкові для впевненості в кредитоспроможності підприємства, а також підприємствам, що вступають в економічні відносини. Перегруповування статей в активі проводилася по ступені зменшення ліквідності активів, у пасиві – по ступені збільшення термінів погашення зобов'язань.
Найбільш загальне представлення про зміни в структурі засобів і їхніх джерел було отримано за допомогою вертикального і горизонтального аналізу. Вертикальний аналіз показав структуру засобів підприємства і їхніх джерел у відносних показниках, тому що вони деякою мірою згладжують негативний вплив інфляційних процесів, що можуть істотно спотворювати абсолютні показники і тим самим утрудняти їхнє зіставлення в динаміку. При горизонтальному аналізі абсолютні показники доповнюються відносними темпами росту (зниження), що дозволяє аналізувати не тільки зміну окремих показників, але і прогнозувати їхнє значення.
У структурі активів можна виділити наступні „сигнальні” статті:
Основні засоби (залишкова вартість) – значення статті в 2004 і 2003 роках зросло в порівнянні з 2002 у середньому на 1 000 000 у результаті придбання, що не можна розглядати як негативне явище.
Виробничі запаси – у 2003 році спостерігається ріст даної статті активу в порівнянні з 2002, а в 2004 відбулося невелике зниження. У цілому, можна охарактеризувати даний стан ростом обсягу виробництва.
Товари – у 2003 році обсяг запасів товарів збільшився на 1 400 000 грн. У порівнянні з 2002 роком, а в 2004 році – знизився на 400 000 грн., це говорить про збільшення торговельної діяльності.
Дебіторська заборгованість за реалізовані товари – спостерігається тенденція росту в 2004 році, як у порівнянні з 2003 на 100 000 грн., так і в порівнянні з 2002 роком - на 1 400 000 грн. Ріст обумовлений, насамперед, збільшенням обсягу продажів, а не зниження відсотка оплати покупцями придбаної продукції, хоча керівництву необхідно прагнути до зниження дебіторської заборгованості і не допускати переходу її в ранг безнадійної.
У цілому активи підприємства зросли, і негативним явищем можна назвати збільшення дебіторської заборгованості, що знижує рівень платоспроможності підприємства.
У структурі зобов'язань можна виділити наступні «сигнальні» статті:
Короткострокові кредити банків – у 2003 році значення статті різко збільшилося в порівнянні з 2002 роком, у зв'язку з залученням позикових засобів підприємством для придбання виробничих запасів і товарів для реалізації;
у 2004 році відбулося зниження цього показника, оскільки і рівень виробничих запасів і товарів у 2004 році знизився в порівнянні з 2003 роком.
Векселі видані і Кредиторська заборгованість за товари, роботи і послуги – ці статті в 2003 і 2004 роках були майже рівними, а от у порівнянні з 2002 роком зросли в середньому: векселя – на 700 000 грн., кредиторська заборгованість на 1 400 000 грн., що є негативним чинником, оскільки підприємство свої поточні витрати не може покрити власними засобами і залучає них.
Загалом, у структурі зобов'язань відбулося збільшення короткострокових зобов'язань, що в сукупності з великою дебіторською заборгованістю підприємства підвищує ризик неплатоспроможності підприємства, із усіма негативними наслідками.
Як захід для удосконалювання процедури складання бухгалтерського балансу, а також усієї системи обліку запропоновано автоматизувати робочі місця бухгалтерів і застосування пакета програм „1С Бухгалтерія”. Бухгалтерський облік бухгалтерська інформація в умовах автоматизованої обробки інформації використовується набагато ширше, ніж при ручній обробці даних.
Функції АРМБ полягають у виконанні наступних обліково-контрольних операцій:
- автоматизація документування первинної інформації;
- оперативне керування, контроль за наявністю і рухом матеріальних коштів;
- можливість автоматизованого складання форм фінансової звітності;
- видача необхідної інформації до друку або на екран дисплея по запиті.
Також у цій главі роботи представлені рекомендації з розробки фінансової політики ВАТ „СКЗ”:
- розробка облікової і податкової політики;
- вироблення кредитної політики підприємства;
- керування оборотними коштами, кредиторською і дебіторською заборгованістю;
- керування витратами, включаючи вибір амортизаційної політики;
При визначенні облікової політики у підприємства існує вибір, що стосується, головним чином, методів списання сировини і матеріалів виробництва, варіантів списання малоцінних предметів, методів оцінки незавершеного виробництва, можливості застосування прискореної амортизації, варіанти формування ремонтних і страхових фондів і т.д.
На підставі цих даних підприємство буде вирішувати питання про достатність власних оборотних коштів або про їхній недолік. В останньому випадку приймається рішення про залучення позикових засобів, прораховується ефективність різних варіантів.
Керування оборотними коштами, дебіторською заборгованістю, кредиторською заборгованістю, нарахуваннями й іншими засобами короткострокового фінансування (крім виробничих запасів), а також рішення питань по цих проблемах вимагає значної кількості часу, і на цьому напрямку найбільше яскраво виявляється основна проблема керування фінансами: вибір між рентабельністю й імовірністю неплатоспроможності (вартість активів підприємства стає менше його кредиторської заборгованості).
З метою керування витратами і вибору амортизаційної політики рекомендується використовувати дані фінансово-економічного аналізу, що дають первісне представлення про рівень витрат підприємства, а також рівня рентабельності.
стор.113

Категорія: Бугалтерський облік | Додав: admin_vitalya
Переглядів: 322 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайту
Категорії
Право [179]
Психологія [200]
Педагогіка [140]
Економіка підприємства [36]
Бугалтерський облік [200]
Медицина [40]
культурологія релігія [76]
менеджмент_маркетинг [102]
міжнародні відносини [10]
соціологія [11]
політикономія_політологія [36]
програмування_інформатика [128]
філософія [63]
фінанси [156]
банківська справа [59]
інші [276]
Хмара тегів
Вхід на сайт
Пошук