...
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Файли » Kурсові та Дипломні роботи » Бугалтерський облік

Стан податкового регулювання зовнішньоекономічної діяльності (Дипломна робота )
06.04.2010, 00:03
Зміст
Вступ 3
Розділ 1. Становлення податкового регулювання зовнішньоекономічної діяльності 5
1.1.Еволюція податкового регулювання в контексті розвитку економічних систем 5
1.2.Роль податкового регулювання в структурі інструментів державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності 14
Розділ 2. Стан податкового регулювання зовнішньоекономічної діяльності 25
2.1.Податкове регулювання зовнішньоекономічної діяльності 25
2.2Вплив внутрішнього оподаткування на зовнішньоекономічні відносини 36
Розділ 3. Податкове регулювання зовнішньоекономічних відносин України в умовах розбудови ринкової економіки 42
3.1. Перспективи створення сприятливого клімату для залучення іноземних інвестицій 42
3.2. Гармонізація регулювання зовнішньоекономічної діяльності непрямим оподаткуванням в Україні 58
3.3. Напрямки вдосконалення прямого оподаткування в Україні 73
Висновки 83
Література 86

Висновки

У контексті проведеного дослідження виділимо наступні висновки.
Теоретичні принципи податкового регулювання , механізми використання податків для максимальної оптимізації виконання покладених на них функцій, які сформувалися протягом історичного розвитку економічних систем, повинні використовуватись для дослідження економічних процесів у глобальному масштабі, проблем міжнародної співпраці. Корисним для України є досвід використання податкового регулювання при економічній кризі, а також вивчення класичних підходів, наближення до яких вимагає сучасний стан міжнародних економічних зв’язків.
В якості методологічної бази дослідження була прийнята концепція необхідності державного втручання в економічні процеси, тим більш при переході країни з одної економічної формації в іншу. Вивчення основних тенденцій застосування податку як регулятивного механізму дозволило усвідомити доцільність та необхідність поступової зміни акцентів від фіскальної функції оподаткування до регулюючої.
Використання податкового механізму в зовнішньоекономічній діяльності, його захисна функція впливає не тільки на іноземних суб’єктів господарювання, а також має значний вплив на внутрінаціональну систему, що вимагає необхідності постійного пошуку компромісів при встановленні податкового тягаря зокрема в зовнішньоторговельних відносинах, при спробі залучення іноземного капіталу в національну економіку.
Важливим принципом, який втілений в багатьох податкових системах є неупередженість по відношенню до іноземного капіталу в порівнянні з національним. При чому можливі негативні наслідки, які спричинені як дискримінаційним так і занадто ліберальним відношенням до іноземних інвестицій. Податкові важелі митно-тарифної політики в цьому випадку виступають як цінорегулюючий механізм в експортно-імпортній діяльності, пряме прибуткове оподаткування створює рівні можливості щодо розвитку підприємства та обсягів інвестованого капіталу.
Крім цього в сучасному інтеграційному просторі постійний розвиток мають тенденції погодження спільних підходів до оподаткування. При чому такі підходи використовуються не лише на двосторонньому рівні (шляхом прийняття угод про уникнення подвійного оподаткування), а і в рамках регіональної та глобальної інтеграції (встановлення погоджених підходів до оподаткування положеннями ГАТТ/СОТ, ЄС).
Механізм участі України в світовому господарському процесі повинен базуватися на національній податковій системі, яка має чітко визначені напрямки свого розвитку, діє на науково обґрунтованій основі, яка поєднує вироблений теоретичний та практичний світовий досвід.
Після визначення стратегічних напрямків подальшого розвитку податкового регулювання постає потреба у стабільному законодавчому забезпеченні втілення цієї стратегії.
Необхідно переглянути участь держави у здійсненні відкрито-економічної політики. Для цього необхідна комплексна економічна програма виходу з кризового стану, податковий інструментарій в якій повинен бути задіяний разом з іншими елементами стимулювання економічного росту.
Оскільки важливими компонентами економічного середовища, які впливають на поведінку іноземних інвесторів є валютно-фінансова та податкові системи, рівень їх розвитку та узгодженість з відповідними системами країн-партнерів. Діючим в Україні законом не передбачається компенсація від впливу інфляції та девальвації національної валюти на прибуток іноземного інвестора, складними та невигідними є процедури репатріації прибутків.
Для усунення податкових дестимуляторів інвестиційного процесу необхідно терміново вжити таких кардинальних заходів:
•встановити на певний період один вид податку на прибуток у фіксованому відсотку;
•усунути, шляхом інвентаризації та узгодженості, суперечності між законами, нормативними документами та підзаконними актами, які регулюють податкові відносини;
•ліквідувати правові прогалини, які існують в діючому податковому законодавстві;
•відмінити оподаткування коштів спільного інвестування в момент їх залучення інвестиційним фондом, шляхом розміщення пайових цінних паперів, що не мають статусу корпоративних прав;
•скасувати податок на інфляцію, тобто оподаткування на базі інвестора сум індексації статутного фонду в розмірі індексації балансової вартості основних засобів;
•врегулювати механізм податкових пільг та преференцій і встановити їх на визначений строк.
Підвищення експортних податків буде сприяти не лише прямому збільшенню бюджетних надходжень та можливості зниження податкового тиску інших платежів, а й опосередкованому. Експортний податок буде стимулювати національних виробників збільшувати обсяги продажу на внутрішньому ринку, внаслідок чого експорт дещо зменшиться, але на нього зростуть ціни на внутрішньому ринку. Прикладом такої політики можуть бути заходи країн-експортерів нафтопродуктів, які обмежують продаж нафти на зовнішній ринок для встановлення на неї більш високих цін.
Слід максимально використати вигідне геоекономічне положення України. Для цього корисним є зменшення адміністративних засобів регулювання транзиту товарів на користь підвищення рівня стягнення платежів до бюджету.
Позитивний вплив на економічний розвиток України буде мати продовження політики однакового підходу до оподаткування іноземного та вітчизняного капіталу. Це дає змогу не тільки в отриманні однакового рівня прибутку, а створює більш сприятливе конкурентне середовище.

стор.85

Категорія: Бугалтерський облік | Додав: admin_vitalya
Переглядів: 471 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайту
Категорії
Право [179]
Психологія [200]
Педагогіка [140]
Економіка підприємства [36]
Бугалтерський облік [200]
Медицина [40]
культурологія релігія [76]
менеджмент_маркетинг [102]
міжнародні відносини [10]
соціологія [11]
політикономія_політологія [36]
програмування_інформатика [128]
філософія [63]
фінанси [156]
банківська справа [59]
інші [276]
Хмара тегів
Вхід на сайт
Пошук