...
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Файли » Kурсові та Дипломні роботи » філософія

наукове дослідження (курсова робота)
10.04.2010, 19:07
Содержание
ВВЕДЕНИЕ
ГЛАВА 1. ПРОБЛЕМА ИСТИНЫ В ФИЛОСОФИИ
ГЛАВА 2 . ПРОЦЕСС НАУЧНОГО ПОИСКА
§ 2.1. Проблемная ситуация
§ 2.2. Гипотеза
ГЛАВА 3. РОЛЬ ИНТУИЦИИ В ПРОЦЕССЕ НАУЧНОГО ПОИСКА
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
БИБЛИОГРАФИЯ

Заключение
Підводячи підсумок, можна сказати, що адекватна модель процесу наукового дослідження, результатом якого є відкриття, охоплює стадію формулювання та оцінки проблеми; відкриття, генерування та обгрунтування нових наукових ідей. І хоча наука не має в своєму розпорядженні яких-небудь безпомилково чинним методом генерування нових наукових ідей та гіпотез, вона має в своєму розпорядженні широкою різноманітністю методів, прийомів, засобів і способів міркувань як логічного, так і евристичного характеру, які значною мірою регулюють і облягають процес дослідження.
Неадекватність існуючих підходів до проблеми наукового відкриття полягає насамперед у тому, що вони орієнтуються на свідомо нереалі-стичного уявлення, що дослідник працює поодинці, відірвано від наукового співтовариства і вироблених наукою методів дослідження. Насправді процес дослідження в науці детермінується соціально-історичними, світоглядними і конкретно науковими вимогами у умовами. Отже, процес пошуку в науці не зводиться до сукупності випадкових відкриттів, раптових осяянь. Насправді випадкове тут обумовлено необхідністю вирішення нагальних проблем розвитку наукового знання. Випадковим є, то який дослідник, за яких конкретних умовах і в якій формі зробить відкриття, але аж ніяк не випадково поява цього відкриття саме в певний період розвитку науки. Ось чому поряд з аналізом психології наукового відкриття, орієнтованої на вивчення специфічних якостей, задатків, здібностей та умов діяльності дослідників, ще більшої уваги заслуговує аналіз методології наукового пошуку, спрямованої на виявлення необхідних передумов творчості.
Зауважимо, що обмеження обсягу даної роботи не дозволило повною мірою відобразити те величезне знання, яке відіграє інтуїція і уява в процесі наукового дослідження, не розкриті механізми творчого мислення, хоти, це скоріше питання психології, а не філософії.
Можна з упевненістю сказати одне: інтерес до питань наукового відкриття не вщухне до тих пір, поки відносні істини, що оточують нас, не перетворяться на абсолютні, що, як нам здається, не відбудеться ніколи.

стор.24

Категорія: філософія | Додав: admin_vitalya
Переглядів: 274 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайту
Категорії
Право [179]
Психологія [200]
Педагогіка [140]
Економіка підприємства [36]
Бугалтерський облік [200]
Медицина [40]
культурологія релігія [76]
менеджмент_маркетинг [102]
міжнародні відносини [10]
соціологія [11]
політикономія_політологія [36]
програмування_інформатика [128]
філософія [63]
фінанси [156]
банківська справа [59]
інші [276]
Хмара тегів
Вхід на сайт
Пошук