...
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Файли » Kурсові та Дипломні роботи » Медицина

Роль держави та ринкових механізмів у функціонуванні національної системи охорони здоров’я (курсова робота)
04.04.2010, 20:33
ЗМІСТ
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ІСТОРИЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ВІТЧИЗНЯНОЇ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я НАСЕЛЕННЯ З УПРАВЛІНСЬКИХ ПОЗИЦІЙ
1.1. Еволюція вітчизняної системи управління охороною здоров’я до 1917 року
1.2. Особливості функціонування радянської моделі охорони здоров’я по 1991 рік
РОЗДІЛ 2. ХАРАКТЕРИСТИКА ГАЛУЗІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ЗА РОКИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ
2.1. Сучасна система охорони здоров’я України
2.2. Головна проблема галузі охорони здоров’я України - організація її фінансування
2.3. Роль ринкових механізмів в функціонуванні національної охорони здоров’я
РОЗДІЛ 3. КЕРІВНИК-МЕНЕДЖЕР – ЦЕНТРАЛЬНА ФІГУРА У РЕФОРМУВАННІ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

ВИСНОВКИ
Аналіз історії еволюції управління охороною здоров’я, зроблений багатьма фахівцями дає можливість зробити висновки, що основною метою діяльності системи управління охороною здоров’я є організація, забезпечення і здійснення в межах встановленої державою нормативно-правової бази медичного обслуговування (надання медичної допомоги, надання медичних послуг та інших послуг, що супутні медичній допомозі та медичним послугам) населення, що проживає чи перебуває на визначеній території. Система охорони здоров’я України за час свого існування пережила багато різноманітних реформ. Остання їх низка розпочалася в епоху «перебудови» в середині 80-х років. Пізніше, за період незалежності України, ідеї реформувати систему охорони здоров’я набували значного поширення серед членів політичних партій і громадських організацій та широких верств українського суспільства. Свідченням того, що питання охорони здоров’я перебувають у полі зору вищих органів державної влади, стала підготовка проекту реформування цієї галузі, активний етап якої розпочався після прийняття Основ законодавства України про охорону здоров’я з розробки комплексної програми реформування системи охорони здоров’я. Подолання тенденцій посилення невідповідності сучасної системи управління охороною здоров’я існуючим в державі соціально-економічним умовам трансформаційного періоду вимагає опрацювання та впровадження комбінаційної моделі організації медичного обслуговування, поєднання процесів централізації та децентралізації з урахуванням особливостей державного управління. У сучасних економічних умовах для України одним із необхідних напрямів реформування передбачається перехід від системи виключно бюджетного фінансування охорони здоров'я до нової бюджетно-страхової моделі, що має базуватися на соціальному страхуванні. За такої системи держава повинна чітко визначити основні правила її функціонування. Головним фактором, що обумовлює необхідність реформ є неможливість, з одного боку, забезпечити в існуючих умовах належне державне фінансування галузі, а з іншого – запровадити ефективні схеми для повноцінної конкуренції на ринку медичних послуг.
Разом з тим, вже обрано головні орієнтири реформування галузі, за допомогою яких відбуватиметься пожвавлення управління медичною діяльністю, створення сприятливого середовища для відновлення активної роботи закладів охорони здоров’я, виникнення приватної медичної практики, особливо сімейних лікарів, створення конкурентного середовища в умовах боротьби за лікування кожного пацієнта та його ефективність.
Перехід до цивілізованого ринку, високопрофесійного бізнесу неможливий без засвоєння спеціальних знань та запозичення кращого світового досвіду. Менеджмент – дійсно передова, сучасна необхідна в умовах ринкової економіки наука, практика та мистецтво управління. Менеджер в охороні здоров’я – практична професія (спеціальність), але, щоб її засвоїти необхідний цілий комплекс знань, умінь та навичок, тому підготовка фахівців за професійним спрямуванням "менеджмент підприємств та організацій у галузі охорони здоров'я", потребує сьогодні подальшого вдосконалення.
стор. 25

Категорія: Медицина | Додав: admin_vitalya
Переглядів: 490 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайту
Категорії
Право [179]
Психологія [200]
Педагогіка [140]
Економіка підприємства [36]
Бугалтерський облік [200]
Медицина [40]
культурологія релігія [76]
менеджмент_маркетинг [102]
міжнародні відносини [10]
соціологія [11]
політикономія_політологія [36]
програмування_інформатика [128]
філософія [63]
фінанси [156]
банківська справа [59]
інші [276]
Хмара тегів
Вхід на сайт
Пошук