...
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Файли » Kурсові та Дипломні роботи » Право

Референдум і його соціальна функція (КУРСОВА РОБОТА)
09.04.2010, 00:21
Зміст

1. Вступ
2. Поняття і види референдумів
3. Призначення і порядок проведення референдумів
4. Предмет всеукраїнського референдуму та його особливості
5. Правова регламентація організації референдумів і визначення їх результатів
6. Правові наслідки референдуму
7. Висновок
8. Використана література

Висновок
Підбиваючи підсумки своєї курсової роботи, хочу сказати, що референдум є дуже важливою ланкою демократії нашої держави. Але на жаль, у цій сфері інколи відбувається порушення проведення референдуму.
У Законі про референдум передбачені норми, що мають сприяти дотриманню законності при проведенні референдуму. Ст. 10 Закону встановлює можливість при¬тягнення до відповідальності осіб, що перешкоджають шляхом насильства, обману, погроз або іншим шляхом вільному здійсненню громадянином права брати участь у референдумі, вести до голосування агітацію, а також членів комісії з референдуму, посадових осіб, які вчини¬ли підлог документів референдуму, завідомо неправиль¬ний підрахунок голосів, порушили таємницю голосуван¬ня або допустили інші порушення Закону. Ця стаття відсилає до чинного адміністративного та кримінального законодавства, норми" якого визнають конкретні міри покарання за вчинені правопорушення.
Ст. 186-4 Кодексу України про адміністративні по¬рушення передбачає, що публічні заклики або агітація за бойкотування референдуму, перешкоджання членам іні¬ціативної групи у збиранні підписів громадян під вимо¬гою про проведення референдуму, а так само будь-яка агітація в день проведення референдуму; видача членом дільничної комісії з референдуму бюлетеня для голосу¬вання за іншу особу; втручання у роботу комісій з рефе¬рендуму, що перешкоджає виконанню ними обов'язків, пов'язаних з підрахунком голосів або визначенням ре¬зультатів референдумів, — тягнуть адміністративну від-повідальність у вигляді накладення штрафу.
Ст. 160 Кримінального кодексу України передба¬чає, що перешкоджання шляхом насильства, обману, погроз, підкупу або іншим шляхом вільному здійснен¬ню громадянином, права брати участь у референдумі, вести агітацію у день проведення референдуму — ка¬рається позбавленням волі на строк до трьох років або виправними роботами на строк до двох років, чи штра¬фом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені членом комісії з проведення референдуму або іншою службовою особою, караються позбавленням волі на строк до п'яти років, або виправними роботами на строк до двох років чи штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Підроблення документів референдуму, приписування, завідомо неправильний підрахунок голосів, порушення таємниці голосування, вчинені членом комісії з проведення референдуму або іншою службовою особою, караються позбавленням волі на строк від одного до п'яти років, або виправними ро¬ботами на строк до двох років чи штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
стор.30

Категорія: Право | Додав: admin_vitalya
Переглядів: 435 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайту
Категорії
Право [179]
Психологія [200]
Педагогіка [140]
Економіка підприємства [36]
Бугалтерський облік [200]
Медицина [40]
культурологія релігія [76]
менеджмент_маркетинг [102]
міжнародні відносини [10]
соціологія [11]
політикономія_політологія [36]
програмування_інформатика [128]
філософія [63]
фінанси [156]
банківська справа [59]
інші [276]
Хмара тегів
Вхід на сайт
Пошук