...
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Файли » Kурсові та Дипломні роботи » Право

Відповідальність за порушення податкового законодавства
01.04.2010, 21:17
Вступ

Розділ 1. Характеристика податкового законодавства України та відповідальності за податкові правопорушення
1.1. Поняття відповідальності платників податків за порушення податкового законодавства........6-11
1.2.Підстави, склад та класифікація податкових правопорушень....................11-18

Розділ 2. Види відповідальності, які застосовуються за податкові правопорушення
2.1. Адміністративна відповідальність за порушення податкового законодавства................19-22
2.2. Особливості застосування фінансових санкцій за порушення податкового законодавства……………….23-26
2.3. Кримінальна відповідальність за скоєні злочини у сфері оподаткування.......................26-30

Розділ 3. Зарубіжний досвід податкової відповідальності
З.1. Особливості застосування відповідальності за податкові правопорушення США……31-36
3.2. Відповідальність за податкові правопорушення на прикладі правової системи Італії та Іспанії……….36-40

Висновки.......41-44
Список використаних джерел...........45-46
Додатки................47-61

висновок
Аналізуючи все вище сказане, я зясувала, що в Україні створено податкову систему, яка дає змогу мобілізувати кошти в розпорядження держави, здійснювати їхній розподіл і перерозподіл на цілі економічного й соціального розвитку. Метою системи є створення фінансових умов для виконання державою економічних і соціальних функцій.
Податкова система може вважатися ефективною за двох умов: коли фінансово забезпечується виконання функцій держави і коли достатньо виконуютьс яосновні принципи оподаткування. Разом із тим слід зазначити, що значні масштаби ухилення від оподаткування порушують принципи оподаткування. Порушення цього принципу веде до того, що додаткове податкове навантазення лягає на законослухняних платників податків або на тих, хто не має можливості ухилятися від оподаткування. Не можна сказати, що податкова система України ефективна і досягає мети свого функціонування. Процес формування норм податкового законодавства виявив особливу актуальність установлення відповідальності за податкові правопорушення. Причини виникнення податкових правопорушень в Україні можна розділити на три умовних категорії: правові, економічні і моральні.
Відповідальність за податкові правопорушення формується в рамках спеціального регулювання майнових відносин при оподаткуванні. Нерідко створюється суперечлива ситуація, породжена цивільно-правовим характером майнових відносин і адміністративно-правовим характером податкових відносин, що повинно бути розяснено нормами спеціальних податкових законів.
Податкове правопорушення являє собою протиправне, винне діяння особи, звязана з невиконанням або неналежним виконанням оюовязків по сплаті податку, за яке встановлена юридична відповідальність. Обєктом правопорушення є суспільні відносини, що складаються з приводу забезпечення надходження податків і обовязкових платежів у бюджет та відповідні фонди між субєктами податкоаих правовідносин. Субєктом правопорушеня виступає особа, що відповідно до закону зобовязана сплачувати податки у відповідному розмірі й у встановлений час.
У залежності від характеру дій податкові злочини і правопорушення можна згрупувати у три групи:
-правопорушення, що припускають карну і фінансову відповідальність;
-податкові злочини;
-правопорушення, що припускають адміністративну і фінансову відповідальність.
Одним із основних видів податкового правопорушення є ухилення від сплати податків, зборів, інших обовязкових платежів, яке може бути вчинене шляхом неподання документів, повязаних із їх обчисленням і спатою до бюджетів чи державних цільових фондів; приховування обєктів оподаткування; заниження цих обєктів; заниження сум податків; приховування факту втрати підстав для одержання пільг з оподаткування.
Фінансово-правові санкції –це застосування уповноваженими на те державними органами і їхніми посадовими особами до платників податків за здійснення податкового правопорушення у встановленому адміністративними і фінансово-правовими нормами порядку примусових заходів, що виражаються в грошовій формі і перерахування в бюджет, з метою забезпечення суспільних і державних інтересів, відшкодування неоотриманих бюджетом і позабюджетними фондами грошових надходжень, а також покарання порушників. Таким чином застосування фінансових санкцій виявляється для винних у здійсненні податкових порушень настання обтяжних наслідків майнового і морального характеру.
При виявленні сутності податкової відповідальності потрібно і навіть необхідно врахувати той факт, що правопорушення може спричинити і такі санкції, які заходами відповідальності не є. Склад правопорушення в тому числі й у податковій сфері утворюють елементи правопорушення, тобто обєкт правової охорони, що включає в себе суспільні відносини або інтереси; субєкт правопорушення –це дієздатна особа, що зробила дане правопорушення; обєктивна сторона –спосіб,місце, час його негативні наслідки та причинний звязокміж діянням і результатом; субєктивна сторона правопорушення характеризується елементами мети, мотиву, ступеня провини у формі наміру або недбалості.
Якщо звернутися до податковогозаконодавства США, то слід відзначити, що податкове порушення свого часу знаходили навіть у ході аудиторської перевірки Служби Внутрішніх Доходів.
Однак і в цій області як і раніше чималу роль грає юридичний прецедент. Для визначення податкової відповідальності використовується принцип ефективного зв'язку – чисто американський правовий інститут, що у такій формі, очевидно, не зустрічається ніде у світі. У цілому варто додати, що практично будь-який бізнес у США (за рідкісним винятком) попадає в сферу дії податкової системи та податкової відповідальності США. Податкова відповідальність поширюється і на деякі „пасивні” види бізнесу – лізингові операції, здачу в оренду і купівля-продаж нерухомості, навіть якщо вони здійснюються за допомогою агентів. Однак головним критерієм у цій області для українських підприємців є податкова угода між Україною і США, у якому сфера взаємної податкової відповідальності детально конкретизована

Категорія: Право | Додав: admin_vitalya
Переглядів: 405 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайту
Категорії
Право [179]
Психологія [200]
Педагогіка [140]
Економіка підприємства [36]
Бугалтерський облік [200]
Медицина [40]
культурологія релігія [76]
менеджмент_маркетинг [102]
міжнародні відносини [10]
соціологія [11]
політикономія_політологія [36]
програмування_інформатика [128]
філософія [63]
фінанси [156]
банківська справа [59]
інші [276]
Хмара тегів
Вхід на сайт
Пошук