...
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Файли » Kурсові та Дипломні роботи » Право

Зовнішня політика адміністрації Білла Клінтона (Курсова робота )
07.04.2010, 22:15
ПЛАН
Вступ
1. Стислий опис зовнішньополітичної діяльності Білла Клінтона
1.1. Виконавча влада
1.2. Центральна проблема зовнішньої політики
1.3. Політика проти Суті
2. Непереконливе визначення "Успіху"
2.1. Гаїті
2.2. Північна Корея
2.3. Північна Ірландія
2.4. Боснія
3. Стратегічні промахи
3.1. Вакуум у зовнішній політиці
Висновки
Використана література

ВИСНОВКИ
В зовнішньополітичній області президент спочатку продовжував політичний курс Буша. Проте в 1994 з'явилися ознаки нової політики. Потенційно небезпечна суперечка з Північної Кореєю про ядерне озброєння завершився на дружелюбній ноті, коли уряд Клінтона пообіцяв зробити поміч у модернізації північно корейських ядерно-енергетичних установок. Політика у відношенні Гаїті різко змінилася в липні 1994 року, коли Клінтон домігся згоди Ради безпеки ООН на вторгнення з метою відновлення в країні демократичного правління. Насильницьких дій вдалося уникнути, переконавши диктаторський уряд Гаїті погодитися на окупацію країни американськими збройними силами. Клінтон жорстко відреагував на погрозу Іраку вторгнуться в Кувейт. У жовтні 1994 року він направив тисячі солдат і сотні літаків у Перську затоку і змусив іракців відвести війська від межі з Кувейтом.
У березні - червні 1999 року США взяли участь у масованих бомбардуваннях Югославії силами НАТО після відмови Сербії підписати мирний договір по Косово. У жовтні 1999 року Клінтону не вдалося провести в сенаті ратифікацію Договору про повну заборону іспитів ядерної зброї. До числа безсумнівних досягнень Клінтона на останньому етапі його президентської кар'єри варто віднести проведене через сенат рішення про надання відношенням із КНР статусу «нормальних торгових відношень», здійснюваних на постійній основі.
Новий статус істотно полегшив Китаю процедуру імпорту товарів у США, надавши йому рівня, поряд з іншими торговими партнерами США. Виступаючи за прийняття Китаю в члени Всесвітньої торгової організації, США, у свою чергу, розраховують вийти на широкий китайський ринок із 1.3 млрд. споживачів. Поліпшення торгових взаємовідносин із Китаєм є одним із пріоритетів у зовнішній політика Білла Клінтона.
У університеті штату Небраска президент США Білл Клінтон по закінченню свого строку вимовив останню промову про зовнішню політику країни. Білл Клінтон відзначив важливість налагодження взаємовідносин із Росією і Китаєм. У цих країнах, що раніш були суперниками США, тепер відчиняються нові можливості для американських політиків, підкреслив президент Сполучених Штатів. На його думку, цьому дуже сприяла реструктуризація економіки в цих країнах, а також тенденція росту відкритості Росії і Китаю до Заходу. Звертаючись до Москви і Пекіну, Білл Клінтон заявив: "Якщо ви цілком приймете правила і відповідальність членства у світовому співтоваристві, ми постараємося, щоб ви одержали від цього всі можливі вигоди і стали повноправними партнерами, а не "молодшими братами". Також хочу відзначити, що ми відчуваємо право говорити чесно і прямо, коли вважаємо, що ви поводитеся неправильно". Признаючи, що незабаром він піде з політичної сцени, Білл Клінтон побажав мудрості своєму спадкоємцю, хто б їм ні став. Хоча перерахунок голосів на той час продовжувався, Білл Клінтон більше обертався до республіканця Джорджа Буша, ніж до демократа Альберта Гору. У цілому президент Білл Клінтон виділив принципи, по яких, на його думку, повинні жити Сполучені Штати у майбутньому: зміцнення зв'язків із НАТО; особлива увага США до Росії і Китаю; участь у вирішенні конфліктів за межами США; готовність до нових видів небезпеки (кібертерроризм і інфекційні захворювання, СНІД). Крім того, Білл Клінтон підкреслив, що наступний президент США повинний стимулювати глобальну торгівлю, але "із людською особою", з огляду на нерівність між багатими і бідними націями.

стор.21

Категорія: Право | Додав: admin_vitalya
Переглядів: 649 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Меню сайту
Категорії
Право [179]
Психологія [200]
Педагогіка [140]
Економіка підприємства [36]
Бугалтерський облік [200]
Медицина [40]
культурологія релігія [76]
менеджмент_маркетинг [102]
міжнародні відносини [10]
соціологія [11]
політикономія_політологія [36]
програмування_інформатика [128]
філософія [63]
фінанси [156]
банківська справа [59]
інші [276]
Хмара тегів
Вхід на сайт
Пошук